Často kladené otázky

1Jak vlastně vznikla káva Leonora?
Značková káva Leonora je směs 100% arabik původem z Kolumbie a Brazílie. Leonoru jsme původně namíchali jako exklusivní kávovou směs pro naši kavárnu Friends Coffee House. Naši zákazníci poptávali možnost si kávu kupovat domů či do kanceláře, a tak jsme ji začali prodávat v 1 kg a 250 g balení s sebou.
2Jak čerstvá je vaše káva?
Káva se praží pravidelně několikrát za měsíc tak, aby káva, kterou vám odesíláme byla vypražena před 1 až 3 týdny. Díky tomu si užijete naši kávu v nejlepší kondici. Zakládáme si na tom, aby naše káva byla vždy čerstvá. Více informací o tom, jak zacházet s kávou viz “pravidlo 15”.
3Kolik káva Leonora stojí?
Cena pro pravidelné odběratele začíná na 465 Kč/kg bez DPH. Při pravidelném odběru většího množství kávy je možné tuto cenu ještě snížit. Káva se praží přímo bez dalších obchodních mezičlánků a díky tomu nabizíme vysokou kvalitu za bezkonkurenční cenu.
4Proč jste si vybrali směs arabik a ne jednodruhovou arabiku?
Naši směs jsme ladili mnoho měsíců a zpětná vazba našich klientů nám opakovaně potvrzuje, že se povedla. Jednodruhové arabiky mají často své vyhraněné až extrémní chutě (např. velmi kyselé). Díky směsi arabik si z každého druhu vezmeme to nejlepší a dosáhneme opravdu jedinečné, exklusivní a vyvážené chutě.
5Jak káva Leonora chutná?
Leonora je směs vysoce kvalitních zrn 100 % arabiky jejichž původ je v Brazílii a Columbii. Naše káva se vyznačuje plným tělem, příjemným aroma a dokonalou chutí podtrženou lehounkou kyselostí a přirozenou sladkostí se známkami jemných ořechů a citrusových plodů.
6Můžete kávu i zaslat na adresu?
Ano, kávu vám zašleme rádi na jakoukoliv adresu v České republice (do zahraničí po dohodě). Od 3 kg je doprava zdarma, jinak poštovné (zásilka kurýrem) je 99 Kč.